wybierz: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.prolongata zbiorów | zamawianie i rezerwowanie zbiorów | OGŁOSZENIA, OFERTY | nowości biblioteczne | zestawienia tematyczne | propozycje zakupów | podaruj książkę bibliotece | wykaz książek do przekazania | STATUT BIBLIOTEKI | REGULAMIN BIBLIOTEKI | RAPORT Z EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ BIBLIOTEKI | ARCHIWUM |

logo szuflada

Godziny pracy biblioteki:
pn - czw. godz. 8.00 - 18.00
pt. godz. 8.00 - 15.00


136. rocznica urodzin Artura Rubinsteina Artur Rubinstein – światowej sławy pianista, urodził się 28 stycznia 1887 r. w Łodzi, zmarł w Genewie 20 grudnia 1982 roku. Debiutował w 1900 roku, w Berlinie. Było to preludium do trwającej blisko 80 lat nieprzerwanej działalności artystycznej. Koncertował ponad 6000 razy, w jego repertuarze i katalogu nagrań, realizowanych z najbardziej prestiżowymi wytwórniami, instrumentalistami i dyrygentami, znalazła się literatura fortepianowa wszystkich epok. Utwory dedykowali mu Igor Strawiński i Karol Szymanowski. Sam do końca 96-letniego życia cieszył się opinią człowieka fascynującego, czarującego i kochającego życie. Jak powiedział, umierając w Genewie: „chcę (…) zapewnić, że nadal jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.”

Zestawienie bibliograficzne

Galeria zdjęć » »

Ferie z biblioteką

Biblioteka przygotowała materiały do wykorzystania podczas ferii zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Zachęcamy również do darmowego dostępu do czytelni e-booków Legimi. Kody dostępne w bibliotece.

Książki dla dzieci i młodzieży w Legimi » »
Cyfrowe biblioteki dla dzieci i młodzieży » »
Wybrane biblioteki cyfrowe » »
Materiały edukacyjne dla nauczycieli » »
Zajęcia biblioteczne » »

OFERTA - Ferie zimowe 16-27 stycznia 2023 roku » »


LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Mój ekologiczny Miś”

Zasady bezpiecznego funkcjonowania Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach w czasie epidemii:
 1. Czytelnicy przy wejściu do biblioteki zobowiązani są do dezynfekcji rąk.
 2. W bibliotece należy mieć zasłonięte maseczką usta i nos.
 3. W bibliotece zachować dystans społeczny - 1,5 m od osoby.
 4. Osoby, które mają kary za przetrzymane zbiory przed wizytą w bibliotece powinny je uregulować poprzez wpłatę na nasze konto 22 1240 6292 1111 0010 6968 11 86.
 5. Prosimy o korzystanie w domu z internetowej bazy danych i przygotowanie gotowej listy książek wraz z sygnaturami do wypożyczenia. Istnieje możliwość zarezerwowania książek przez konto w katalogu online. Gotową listę książek można przesłać e-mailem na adres crewl@creskierniewice.edu.pl lub wydrukować. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu w celu uzgodnienia wizyty w bibliotece. Całą dobę dostępna jest internetowa czytelnia IBUK Libra.

Szczegółowe zapotrzebowanie:
 • Produkty spożywcze:
  konserwy mięsne, rybne, pasztety, słoiki z gotowymi daniami, kawa, herbata, cukier, produkty wysokoenergetyczne (batony, czekolada, chrupkie pieczywo, woda mineralna, posiłki mleczne dla dzieci, mleko w proszku), produkty węglowodanowe (makarony, kasze, ryże, olej)
 • Medyczne:
  apteczki, środki opatrunkowe, podstawowe leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, na biegunkę
 • Środki czystości i higieniczne:
  maseczki, mydła w kostkach, papier toaletowy, ręczniki papierowe, podpaski, środki czystości, podstawowe kosmetyki, pieluchy
 • Materiały piśmiennicze i zabawki:
  plecaki, zeszyty, kredki, ołówki, długopisy
 • Środki przetrwania:
  ciepłe koce, karimaty termiczne aluminiowe, śpiwory, ręczniki, łóżka rozkładane z materacem
Dziękujemy!!!

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na bezpłatne zajęcia edukacyjne.
W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy » »Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023

czytaj więcej » »
#SolidarnizUkrainą


Для курсів, будь ласка, зв'яжіться зі мною за тел.505 392 412
W sprawie kursów proszę o kontakt pod nr tel. 505 392 412

KONKURS LITERACKI „MOJE LITERACKIE ŚWIATY"

W dniu 31 maja 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs literacki pt. „Moje literackie światy”. Na konkurs wpłynęło 26 prac z 8 szkół podstawowych. Komisja powołana przez dyrektora Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego dokonała wnikliwej oceny prac i potwierdziła bardzo wysoki poziom opowiadań napisanych przez uczniów. Młodzi pisarze puścili wodze swojej wyobraźni i zgodnie z mottem „Jeśli jest książka, którą chcesz przeczytać, ale jeszcze nie została napisana musisz ją napisać” zapełnili karty papieru interesującym i ciekawym tekstem literackim.

  Laureatami konkursu zostali:
 • I miejsce MARIA KOWALSKA – uczennica Szkoły Podstawowej im. H. Dąbrowskiego w Bolimowie, tytuł pracy: „Nauka, depresja, śmierć”
 • II miejsce AMELIA BISKUPSKA – uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 im. M. Grzegorzewskiej w Skierniewicach, tytuł pracy: „Magiczne pudełko”
 • III miejsce JAKUB WÓJCIK – uczeń Szkoły Podstawowej im. H. Dąbrowskiego w Bolimowie, tytuł pracy: „Historia (nie)prawdziwa”
 • Wyróżnienie JULIA KOWALCZYK – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach, tytuł pracy: „Książka to podróż w nieznane”
 • Wyróżnienie GABRIELA ZWOLIŃSKA – uczennica Szkoły Podstawowej im. H. Dąbrowskiego w Bolimowie, tytuł pracy: „Niechciana siostra”

[Powiązane artykuły » »]


Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach serdecznie zaprasza 11 maja 2022 roku o godz. 14.30 na konferencję "Czytanie karmi umysł" zorganizowaną w ramach Tygodnia Bibliotek.

Program konferencji » »

Polecamy na majówkę

Tylko u nas dobra książka i partyjka szachów Zapraszamy

Galeria zdjęć » »

Dzień Ziemi w bibliotece

W dniu 26 kwietnia w CRE WŁ w Skierniewicach, Biblioteka Pedagogiczna odbyły się zajęcia z okazji Dnia Ziemi. Zajęcia zostały poprowadzone przez pracowników Bolimowskiego Parku Krajobrazowego dla trzech grup dzieci. Pierwsza grupa dzieci z Przedszkola nr 5 w Skierniewicach poznawała ptaki polskie poprzez udział w zabawach, grach z ptakami.
Dwie kolejne grupy to uczniowie klas 3-ich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt.: „Ochrona Ptaków. Budki lęgowe i ich mieszkańcy”.
Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając liczne pytania.

Galeria zdjęć » »


Detektywi w akcji

W dniu 22 kwietnia 2022 roku w ramach obchodów Dnia Ziemi w CRE WŁ Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach odbył się Piknik ekologiczny pt. „Detektywi w akcji”. Adresatami pikniku były dzieci przedszkolne. Podczas pikniku uczestnicy odwiedzali ekologiczne krainy tematyczne, takie jak: Kraina Książki, Zabawy, Sztuki i Wiedzy, w których poznawali właściwe zachowania proekologiczne oraz uczyli się jak zmieniać złe nawyki przyczyniające się do zanieczyszczania powietrza. Najważniejszym aspektem akcji zorganizowanej w ramach Dnia Ziemi było zwrócenie uwagi na sposoby dbania o planetę.

Nauczyciele przygotowali dla uczestników liczne atrakcje w formie zajęć warsztatowych, wykorzystując gry i zabawy ekologiczne, pakiety multimedialne, tablicę interaktywną, teatrzyk kamishibai, prace plastyczne z papieru. Imprezie towarzyszyły wystawy książek o tematyce ekologicznej.

Piknik » »
Kraina Książki » »
Kraina Zabawy » »
Kraina Sztuki » »
Kraina Wiedzy » »


Wiosna

Prace plastyczne dzieci z Przedszkola nr 4 w Skierniewicach z okazji Dnia Ziemi pt. "Wiosna"

Galeria zdjęć » »


Wiosenne Spotkania Metodyczne

21 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach odbyły się Wiosenne Spotkania Metodyczne, cykliczny projekt oświatowy prowadzony przez doradców metodycznych zatrudnionych w CRE WŁ w Skierniewicach.
Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprezentowała nowości wydawnicze dotyczące współczesnej dydaktyki.

Galeria zdjęć » »
Podsumowanie » »

Fajne rzeczy z niefajnych śmieci

W ramach obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia 2022 roku w CRE WŁ w Skierniewicach, Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. Fajne rzeczy z niefajnych śmieci, na który wpłynęło 56 prac uczniów klas I-III szkół podstawowych. Komisja dokonała wnikliwej analizy i oceny prac zgodnie z Regulaminem konkursu oraz wyłoniła następujących laureatów przyznając dyplomy i nagrody rzeczowe:

Laureaci:
 • I miejsce – Helena Wesołowska. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Dębowej Górze
 • II miejsce – Julia Brocka. Szkoła Podstawowa w Złotej
 • III miejsce – Paweł Meszka. Szkoła Podstawowa w Białyninie

Wyróżnienia:
 • Lena Binkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kowiesach
 • Adam Górski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Janisławicach
 • Jan Paluszak - Szkoła Podstawowa w Dębowej Górze
 • Patrycja Szewczyk – Szkoła Podstawowa im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie
 • Dawid Tracz - Szkoła Podstawowa w Białyninie

Galeria zdjęć » »

Bierzemy udział w akcji Żonkile

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
#ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Wystawa książek » »

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE LITERACKIM PT.:
"Zasmakuj w bibliotece - najlepsze opowiadanie z tytułów książek" EDYCJA III 2022!

Centrum Rozwoju Edukacji WŁ Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach ogłasza konkurs literacki pt. "Zasmakuj w bibliotece - najlepsze opowiadanie z tytułów książek" dla miłośników książek z Miasta Skierniewice i powiatu skierniewickiego.
Przedmiotem konkursu jest napisanie krótkiego opowiadania na dowolny temat z tytułów książek zgodnie z kryteriami podanymi w regulaminie. Konkurs odbywa się w ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK, którego tegoroczne hasło brzmi "Biblioteka – świat w jednym miejscu"
Prace należy przesłać na adres mailowy Organizatora – crewl@creskierniewice.edu.pl lub przynieś do siedziby Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach do dnia 6 maja 2022 roku.

Regulamin konkursu » »


STARSZE ARTYKUŁY