wybierz: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.prolongata zbiorów | zamawianie i rezerwowanie zbiorów | OGŁOSZENIA, OFERTY | nowości biblioteczne | zestawienia tematyczne | propozycje zakupów | podaruj książkę bibliotece | wykaz książek do przekazania | STATUT BIBLIOTEKI | REGULAMIN BIBLIOTEKI | RAPORT Z EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ BIBLIOTEKI | ARCHIWUM |

logo szuflada

Konkurs Plastyczny

W ramach obchodów Dnia Ziemi CRE WŁ w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów klas I-III szkól podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: "Fajne rzeczy z niefajnych śmieci".

Regulamin konkursu » »
Plakat konkursu » »

1 marca - 7 marca, 2022
Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej


Zapraszamy do korzystania z dostępu do naszych czytelni cyfrowych:

Legimi https://www.legimi.pl/lodzkie/
https://www.legimi.pl/bp_skierniewice/
IBUK Libra https://libra.ibuk.pl/
Academica https://academica.edu.pl/
Polona https://polona.pl/

Ferie z biblioteką

22 i 25 lutego, Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy spędzali ferie zimowe na półkoloniach.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli-bibliotekarzy.
Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, propagowanie idei głośnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych użytkowników biblioteki. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki oraz zachowania się w czytelni i wypożyczalni. Mogli zapoznać się z różnymi formami książek od tych najstarszych do nowoczesnych czytników książki elektronicznej; poznali literaturę dla dzieci oraz zostali zapoznanie w różnymi informacjami bibliotecznymi, wysłuchali wierszy oraz mogli wykazać się własną pracą.
Zajęcia bardzo podobały się uczestnikom i zaowocowały dalszą współpracą ze szkołą.

Galeria zdjęć » »

Ferie online z biblioteką

Biblioteka przygotowała materiały do wykorzystania podczas ferii zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Zachęcamy również do darmowego dostępu do czytelni e-booków Legimi. Kody dostępne w bibliotece.

Książki dla dzieci i młodzieży w Legimi » »
Cyfrowe biblioteki dla dzieci i młodzieży » »
Wybrane biblioteki cyfrowe » »
Materiały edukacyjne dla nauczycieli » »


8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Film informacyjny » »
Webinary, spektakle i lekcje online » »
Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 08.02.2022 godz. 17.00-20.40 » »

Nasza propozycja literatury na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w internecie
Galeria zdjęć » »
Katalog księgozbioru » »

Kolejna wizyta studentów w CRE

28 stycznia nasze Centrum odwiedzili studenci kierunku pedagogika (studia II stopnia, uzupełniające, magisterskie) Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Podobnie jak poprzednio, wizyta odbyła się w ramach obowiązkowych ćwiczeń terenowych pt. "Hospitacja instytucji edukacyjnych".
Podczas wizyty Pani Dyrektor Monika Zdrojewska przedstawiła studentom prezentację dotyczącą Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach (struktury, organizacji i działań realizowanych w CRE) po czym oprowadziła studentów po instytucji.
Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Biblioteki Pedagogicznej (wchodzących w skład Centrum), opowiedzieli uczestnikom hospitacji o specyfice swojej pracy oraz zapoznali z szeroką działalnością instytucji.

Galeria zdjęć » »

Wizyta studentów w naszym Centrum

26 stycznia nasze Centrum odwiedzili studenci kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia magisterskie 5-letnie) Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Wizyta studentów odbyła się w ramach obowiązkowych ćwiczeń terenowych pt. "Hospitacja instytucji edukacyjnych".
Pani Dyrektor Monika Zdrojewska przedstawiła prezentację dotyczącą struktury, organizacji i działań realizowanych w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach i oprowadziła studentów po instytucji.
Pracownicy Centrum, zarówno Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli jak i Biblioteki Pedagogicznej, zapoznali uczestników hospitacji ze specyfiką swojej pracy, z zasadami funkcjonowania oraz działalnością instytucji.

Galeria zdjęć » »

Spotkanie wigilijne

15 grudnia 2021 r. spotkaliśmy się online, by symbolicznie przełamać się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego co najlepsze. Blask choinki, stół nakryty białym obrusem i opłatek stworzyły niezwykłą, świąteczną atmosferę.

Galeria zdjęć » »

Spotkanie wigilijne - w filmowym skrócie

Święta z książką

Zaczytajcie się w święta! Zapraszamy po tytuły pachnące piernikiem , jemiołą, obsypane płatkami śniegu i niosące nadziejęGaleria zdjęć » »

Dramatopisarka i aktorka Gabriela Zapolska była bohaterką projektu "ZaPolska pod lupą" realizowanego w 2021 r. przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

We współpracy ze specjalistami przyglądaliśmy się jej literackim i teatralnym osiągnięciom oraz życiu rodzinnemu.

W ramach projektu organizowaliśmy:
Konferencję "Literacka emancypantka"
Konkurs "Być jak Zapolska"
Wieczór literacko-muzyczny "W kręgu słowa, muzyki i teatru"
Filmy z cyklu "W świecie Zapolskiej"
Wieczór filmowo-literacki "Z Panią Zapolską".

Materiały z wydarzeń dostępne są na kanale YouTube Biblioteki: (odnośnik do serwisu YouTube)

Serdecznie polecamy!

Projekt wpisał się w X odsłonę Narodowego Czytania, której lekturą była "Moralność pani Dulskiej". Relacja z Narodowego Czytania współorganizowanego przez WBP jest dostępna pod linkiem: https://cutt.ly/XTK88C2

Ozdoby świąteczne i dekoracje na Boże Narodzenie

W okresie Świąt Bożego Narodzenia Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach przygotowała ofertę zajęć tematycznych pt.: "Ozdoby świąteczne i dekoracje na Boże Narodzenie". Na zajęciach w formie warsztatów dzieci wykonują na podstawie przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza szablonów różne dekoracje z papieru.

Galeria zdjęć » »

Mikołajki w bibliotece Galeria zdjęć » »

Chcecie dowiedzieć się jaki Mikołaj odwiedzał naszych dziadków i pradziadków? Zapraszamy do biblioteki cyfrowej Polona i Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej AcademicaŚwięty Mikołaj w Naszych zbiorach » »


Czy Święty Mikołaj istniał naprawdę... i inne ciekawostki

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

logotypy budżetu obywatelskiego, województwa łódzkiego i urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Wypożyczaj i czytaj ebooki bez limitu

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach wykupiła dostęp do bazy Legimi https://www.legimi.pl/bp_skierniewice/
Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 70000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 "ŁÓDZKIE NA PLUS".
https://bo.lodzkie.pl/
https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/

(czytaj więcej » »)

Nowa odsłona IBUK Libra

Dzięki naszej bibliotece masz dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim, które znajdują się na platformie IBUK Libra.
https://libra.ibuk.pl/

Przewodnik do pobrania » »
IBUK Libra pomoc » »
  Dzięki przewodnikowi dowiesz się:
 • Czym jest IBUK Libra?
 • Jak rozpocząć przygodę z IBUKIEM Librą?
 • Zakładanie konta. Dlaczego warto?
 • Korzystanie z zasobów przez konto w bibliotece
 • Zaczynamy, nowy interfejs
 • Czym jest półka myIBUK? Czytanie online poziom wyżej
 • Co jeszcze warto wiedzieć?
 • Jak dołączyć zasób więcej niż jednej biblioteki?
 • Czy IBUK Libra działa na czytnikach e-booków?
KOD DOSTĘPU DO IBUK LIBRA MOŻNA OTRZYMAĆ U BIBLIOTEKARZA!

https://creskierniewice.edu.pl/bp/ibuk.html

Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczpospolitej

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczpospolitej". Głównym celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Konkurs prowadzony jest na terenie województwa łódzkiego. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego. (czytaj więcej » »)

Urodziny Misia

W listopadzie odbywają się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Misia. W 2021 r. pod hasłem "Mój mały przyjaciel Miś". Lekcje adresowane były do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z klas 0-2. Podczas zajęć dzieci słuchały opowiadań z książki Janiny Porazińskiej pt: "Pamiętnik Czarnego Noska", uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych oraz integracyjnych. Na zakończenie zajęć dzieci oglądały bajkę o przygodach Małego Misia.

Galeria zdjęć » »


NOWSZE ARTYKUŁY
STARSZE ARTYKUŁY