menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach
Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Łowiczu

ul. Ułańska 2, 99-400 Łowicz,
tel. 046 837-00-11
e-mail: bplowicz@creskierniewice.edu.pl
kierownik filii: Beata Sawicka

Godziny pracy biblioteki:
pn - pt. godz. 9.00 - 17.00
(w soboty nieczynna)

Ferie z biblioteką

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu zaproponowała dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych wiele atrakcyjnych zajęć i warsztatów. W pierwszym tygodniu ferii odwiedziliśmy Przedszkole nr 1 w Łowiczu, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Przedszkolaki obejrzały bajkę "Kotka Psotka" oraz "O panach Palcach". Ponad 50 dzieci wspaniale bawiło się przy zabawach ruchowych i wykonywało prace plastyczne. Dwie grupy półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu odwiedziły Bibliotekę 19 stycznia 2023 r. Zajęcia związane były tematycznie ze zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka. Grupa młodsza wysłuchała bajki "Dom Babci" R. Montgomery, D. Litchfield i wykonała przepiękne laurki. Grupa starsza obejrzała krótki film pt. "Gdy internet jest ważniejszy od babci", a podczas zajęć plastycznych przygotowała kwiaty z krepiny, jako prezent dla swoich babć lub dziadków. Nie zabrakło oczywiście rozmów i dyskusji o roli ukochanych seniorów w życiu młodego człowieka. W drugim tygodniu ferii prowadziliśmy zajęcia dla półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu. Uczniowie z grupy młodszej uczestniczyli w zajęciach "Podróże w czasie - interaktywnie upowszechniamy tradycje i folklor Ziemi Łowickiej". Puzzle, domino, memory, dwojaki - wszystko z elementami folkloru łowickiego, zachęcały do wspólnej zabawy i rywalizacji. Dla starszej grupy przygotowaliśmy temat : "Wartości w życiu człowieka". Na podstawie powiastki filozoficznej "Podspodek", zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai, prowadzone były rozważania o przyjaźni, tolerancji i uczuciach. Na zakończenie uczniowie przeprowadzili ćwiczenie mające na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości. Było nam bardzo miło usłyszeć, że oferta Biblioteki przyczyniła się do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

Fotorelacja » »
Książkomat w Łowiczu

fot. źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/książka-zawsze-pod-ręką

Od stycznia 2023 roku można korzystać z książkomatu, który stanowi dopełnienie oferty czytelniczej Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu. To jednocześnie łatwy, komfortowy i nowoczesny dostęp do dóbr intelektualnych będących w zasobach tej Placówki. Urządzenie zawiera 18 skrytek, w których mieści się kilka książek. Zapewniamy w ten sposób możliwość korzystania z bogatej oferty bibliotecznej nowym i dotychczasowym czytelnikom, którzy mogą zamawiać do książkomatu wybrane wydawnictwa. „Kluczem” pozwalającym na zamawianie, odbiór oraz zwrot książek jest program SQL, a także karta czytelnika, którą można wyrobić bezpłatnie. Aplikacja  przyspieszy proces wyboru, ułatwi odnalezienie w zasobach Biblioteki książek na oczekiwany temat, podpowie czytelnikom tytuły, po które warto sięgnąć. To świetne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy mają swoje ulubione gatunki literackie, jak i dla szukających nowych propozycji wydawniczych. Książkomat zagościł obok siedziby Starostwa Powiatowego w Łowiczu, przy ul. Stanisławskiego 30A. Szczegółowych informacji udziela Beata Sawicka – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu, adres elektroniczny b.sawicka@creskierniewice.edu.pl

Zasady korzystania z książkomatu


Patroni Roku 2023

Patroni roku 2023 wybrani przez Sejm RP: Wojciech Korfanty, Paweł Edmund Strzelecki, Aleksander Fredro, Aleksandra Piłsudska, Maurycy Mochnacki, Jadwiga Zamoyska i Jerzy Nowosielski.
Patroni roku 2023 wybrani przez Senat RP: Włodzimierz Przerwa-Tetmajer, Mikołaj Kopernik, Jan Matejko i Wisława Szymborska. Rok 2023 ustanowiono również rokiem Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego.
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów CRE WŁ w Skierniewicach Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu.

Fotorelacja » »

Bezpieczne ferie

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest niezwykle ważne również w czasie wolnym od nauki szkolnej. 9 i 12 stycznia 2023 r. CRE WŁ w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu zorganizowała zajęcia pt. „Bezpieczne ferie” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu. Uczniowie klas II poznali zasady zdrowego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku, unikania chorób, zdrowego odżywiania, rozsądnego korzystania z zabaw i sportów zimowych. Zajęcia, na zaproszenie Biblioteki, prowadziła pani Justyna Białecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu i odbyły się one w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych.

Fotorelacja » »

Ferie z biblioteką

Biblioteka przygotowała materiały do wykorzystania podczas ferii zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Zachęcamy również do darmowego dostępu do czytelni e-booków Legimi. Kody dostępne w bibliotece.

Książki dla dzieci i młodzieży w Legimi » »
Cyfrowe biblioteki dla dzieci i młodzieży » »
Wybrane biblioteki cyfrowe » »
Materiały edukacyjne dla nauczycieli » »

OFERTA - Ferie zimowe 16-27 stycznia 2023 roku » »


Zasady bezpiecznego funkcjonowania Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu w czasie epidemii:
 1. Czytelnicy przy wejściu do biblioteki zobowiązani są do dezynfekcji rąk.
 2. W bibliotece należy mieć zasłonięte maseczką usta i nos.
 3. W bibliotece zachować dystans społeczny - 1,5 m od osoby.
 4. Osoby, które mają kary za przetrzymane zbiory przed wizytą w bibliotece powinny je uregulować poprzez wpłatę na nasze konto 22 1240 6292 1111 0010 6968 11 86.
 5. Prosimy o korzystanie w domu z internetowej bazy danych i przygotowanie gotowej listy książek wraz z sygnaturami do wypożyczenia. Istnieje możliwość zarezerwowania książek przez konto w katalogu online. Gotową listę książek można przesłać e-mailem na adres crewl@creskierniewice.edu.pl lub wydrukować. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu w celu uzgodnienia wizyty w bibliotece. Całą dobę dostępna jest internetowa czytelnia IBUK Libra.


Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023

czytaj więcej » »
Zapraszamy nauczycieli i uczniów na bezpłatne zajęcia edukacyjne.
W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy » »


Akcje promujące czytelnictwo prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu

Wypożyczaj i czytaj ebooki bez limitu

Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 70000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku.
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi.

czytaj więcej » »

Nowa odsłona IBUK Libra

Dzięki naszej bibliotece masz dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim, które znajdują się na platformie IBUK Libra.
https://libra.ibuk.pl/

Przewodnik do pobrania » »
IBUK Libra pomoc » »
  Dzięki przewodnikowi dowiesz się:
 • Czym jest IBUK Libra?
 • Jak rozpocząć przygodę z IBUKIEM Librą?
 • Zakładanie konta. Dlaczego warto?
 • Korzystanie z zasobów przez konto w bibliotece
 • Zaczynamy, nowy interfejs
 • Czym jest półka myIBUK? Czytanie online poziom wyżej
 • Co jeszcze warto wiedzieć?
 • Jak dołączyć zasób więcej niż jednej biblioteki?
 • Czy IBUK Libra działa na czytnikach e-booków?
KOD DOSTĘPU DO IBUK LIBRA MOŻNA OTRZYMAĆ U BIBLIOTEKARZA!

https://creskierniewice.edu.pl/bp/ibuk.html

#SolidarnizUkrainą


Для курсів, будь ласка, зв'яжіться зі мною за тел.505 392 412
W sprawie kursów proszę o kontakt pod nr tel. 505 392 412

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach serdecznie zaprasza 11 maja 2022 roku o godz. 14.30 na konferencję "Czytanie karmi umysł" zorganizowaną w ramach Tygodnia Bibliotek.

Program konferencji » »

1 marca - 7 marca, 2022
Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej


Zapraszamy do korzystania z dostępu do naszych czytelni cyfrowych:

Legimi https://www.legimi.pl/lodzkie/
https://www.legimi.pl/bp_skierniewice/
IBUK Libra https://libra.ibuk.pl/
Academica https://academica.edu.pl/
Polona https://polona.pl/


Ferie online z biblioteką

Biblioteka przygotowała materiały do wykorzystania podczas ferii zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Zachęcamy również do darmowego dostępu do czytelni e-booków Legimi. Kody dostępne w bibliotece.

Książki dla dzieci i młodzieży w Legimi » »
Cyfrowe biblioteki dla dzieci i młodzieży » »
Wybrane biblioteki cyfrowe » »
Materiały edukacyjne dla nauczycieli » »

8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Film informacyjny » »
Webinary, spektakle i lekcje online » »
Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 08.02.2022 godz. 17.00-20.40 » »


STARSZE ARTYKUŁY