Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Czy znasz polskie symbole narodowe?

Barwy biało-czerwone jako narodowe wprowadzono dopiero w XVIII wieku, Mazurka Dąbrowskiego nie stworzył Dąbrowski, Orzeł Biały tak naprawdę jest srebrny.

 

Te i inne ciekawostki o polskich symbolach narodowych przybliżają wystawa online i materiał edukacyjny przygotowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

 

Na wystawie online “Symbole narodowe RP w kolekcjach Łódzkiej Książnicy” prezentowane są publikacje ze zbiorów Biblioteki. Są to materiały skierowane dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Poza książkami znalazły się na niej także płyty muzyczne CD, wydawnictwa nutowe i zbiory ikonograficzne. Wystawa przygotowana została w ramach projektu “Symboliczne spotkania z niepodległością”. Projekt dofinansowano ze środków Biura Niepodległa w ramach Programu Dotacyjnego Symbole Narodowe RP.

W krótkim filmowym materiale edukacyjnym Łódzka Książnica przedstawia historię symboli narodowych Polski. Film jest wydarzeniem dodatkowym, towarzyszącym projektowi “Symboliczne spotkania z niepodległością”.