Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Ferie zimowe z biblioteką

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu zaproponowała dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych wiele atrakcyjnych przedsięwzięć.

W pierwszym tygodniu ferii nauczyciele-bibliotekarze przeprowadzili:

  • w dniach 16 – 20 stycznia 2023 roku w Przedszkolu nr 1 „Stokrotka” w Łowiczu zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały bajkę „Kotka Psotka” oraz „O panach Palcach”.

Ponad 50 dzieci wspaniale bawiło się przy zabawach ruchowych i wykonywało prace plastyczne.

  • 19 stycznia 2023 roku zajęcia tematycznie związane z Dniem Babci i Dniem Dziadka skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu (uczestników półkolonii).

Grupa młodsza wysłuchała bajki „Dom Babci” R. Montgomery, D. Litchfield i wykonała przepiękne laurki.

Grupa starsza obejrzała film pt. „Gdy internet jest ważniejszy od babci”, a podczas zajęć plastycznych przygotowała kwiaty z krepiny, jako prezent dla swoich babć i dziadków. Nie zabrakło oczywiście rozmów i dyskusji o roli ukochanych seniorów w życiu młodego człowieka.

W drugim tygodniu ferii nauczyciele-bibliotekarze kontynuowali zajęcia dla uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Łowiczu:

  • Uczniowie z grupy młodszej uczestniczyli w zajęciach „Podróże w czasie – interaktywnie upowszechniamy tradycje i folklor Ziemi Łowickiej”. W warsztatach wykorzystano puzzle, domino, memory, dwojaki – wszystko z elementami folkloru łowickiego.

Proponowane aktywności  zachęcały dzieci  do wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji.

  • Dla starszej grupy przygotowano zajęcia tematyczne pn. „Wartości w życiu człowieka” na podstawie powiastki filozoficznej „Podspodek” zaprezentowanej w formie teatrzyku Kamishibai. Prowadzone były rozważania o przyjaźni, tolerancji i uczuciach. Na zakończenie zajęć uczniowie przeprowadzili ćwiczenie mające na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli do kontynuowania współpracy

Beata Sawicka
Monika Sibielak
Mariola Ziental

Łowicz, 30 stycznia 2023 roku