Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Gra w szachy ćwiczy koncentrację

25 stycznia 2024 roku w Przedszkolu nr 7 „Wiosenka” w Łowiczu odbył się Turniej szachowy.

 

Wydarzenie zorganizowało Przedszkole nr 7 „Wiosenka” w Łowiczu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu i Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

 

Turniej otworzyły Pani Jolanta Kępka, dyrektor Przedszkola i Marzenna Piwowar-Zrazek, dyrektor Centrum.  Zasady turnieju przedstawił sędzia główny Pan Piotr Wysocki, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.

 

Pani dyrektor Centrum w swoim wystąpieniu podkreśliła, że szachy to gra dostępna dla dzieci i uczniów w każdym wieku, ćwiczy koncentrację, zwiększa cierpliwość i wytrwałość. Wspaniale rozwija zmysł twórczy grających, intuicję, pamięć, a także kształtuje umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji, uczy również determinacji, motywacji i sportowego zachowania.

 

W turnieju wzięło udział 6 przedszkolaków z nowo utworzonego Koła Szachowego Przedszkola „Wiosenka” w Łowiczu i 6 uczniów/zawodników Koła Szachowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.

Artykuł lowicz24.eu

Więcej zdjęć na portalu Facebook