Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

I Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. Wielowymiarowość kształcenia ustawicznego

W dniach 8-9 grudnia 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach odbyła się I Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. Wielowymiarowość kształcenia ustawicznego.
8 grudnia panel dyskusyjny pn. Rola szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli w działaniach na rzecz zdrowia społeczeństwa moderowała Marzenna Piwowar-Zrazek nauczyciel konsultant ds. promocji zdrowia i bezpieczeństwa w WODN w Skierniewicach.
W trakcie dyskusji uczestnicy panelu podzielili się swoimi refleksjami na temat długofalowych działań podejmowanych w szkołach/placówkach w celu ochrony i poprawy zdrowia.


Dobre praktyki prezentowały:
– mgr Grażyna Cieślak – pedagog, szkolny koordynator ds. promocji zdrowia, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie,
– mgr Elżbieta Górska – nauczyciel, członek zespołu ds. promocji zdrowia, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Rawie Mazowieckiej,
– mgr Emilia Raczek – dyrektor Przedszkola nr 5 „Jaś i Małgosia” w Łowiczu,
– mgr Ewa Zabrzewska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach.

 

Ponadto w czasie konferencji w formie wystawy większość placówek Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie zaprezentowała własne, innowacyjne działania na rzecz zdrowia.