Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne w interdyscyplinarnym dyskursie”

W poniedziałek 20 maja 2024 r. w Rybniku odbyła się II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne w interdyscyplinarnym dyskursie”.

 

Organizatorem Konferencji był Instytut Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi i w Rybniku. Konferencję przeprowadzono w ramach podsumowania kampanii „Stop depresji”.
Organizatorzy zaprezentowali stanowiska praktyków, ekspertów, badaczy i nauczycieli akademickich z wielu dyscyplin. Popularyzowano wiedzę z zakresu zagrożeń zdrowia i bezpieczeństwa psychospołecznego. Szczególną uwagę zwrócono na problem walki z depresją, odciąganiem najmłodszych od smartfonów, wspomaganiu leczenia traumy u dzieci przez hipoterapię czy wpływ Internetu na zachowania samobójcze. Konferencja była pełna ciekawych tematów i wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce. Zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach na temat „Uzdrawiająca moc arteterapii” lub „Nie bój się opowiadać siebie”- trening wyrażania emocji. Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach reprezentował Marek Rawski, nauczyciel-konsultant specjalizujący się w tematyce wychowania i profilaktyki.

 

Szczegółowy opis wydarzenia na stronach:

www.rybnik.com.pl

www.radio90.pl

 

Opracowanie: Marek Rawski