Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Konferencja podsumowanie projektu “Łódzkie Dwujęzyczne”

W dniu 20 czerwca 2022 r. odbyła się w Łodzi wojewódzka konferencja, mająca na celu podsumowanie działań podjętych przez nauczycieli wychowania przedszkolnego w trakcie realizacji projektu „Łódzkie Dwujęzyczne”.

Realizacja projektu “Łódzkie Dwujęzyczne” rozpoczęła się w czerwcu 2021 r. Działania podjęło 5 Centrów Rozwoju Edukacji WŁ – w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach, Sieradzu i Zgierzu. Materiały niezbędne do realizacji projektu zostały sfinansowane przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

W konferencji podsumowującej całoroczne działania nauczycieli i dzieci realizujących projekt uczestniczył Pan Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. Spotkanie uświetniła swoją obecnością prof. dr hab. Magdalena Olpińska-Szkiełko, która w wykładzie przedstawiła zalety dwujęzyczności wprowadzanej od najmłodszych lat życia dziecka.

Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z działaniami podjętymi w 25 placówkach na terenie województwa łódzkiego na rzecz rozwoju dwujęzyczności. W całym projekcie uczestniczyło ponad 2,5 tysiąca dzieci, które poznawały język angielski dzięki codziennym spotkaniom z Żuczkami oraz Tomem i Keri, bohaterami Programu Powszechnej Dwujęzyczności.

Z CRE WŁ w Skierniewicach w projekcie uczestniczyło 5 placówek. Nauczycielki wychowania przedszkolnego wraz ze swoimi podopiecznymi w ciągu roku szkolnego z ogromnym zaangażowaniem podjęły szereg działań mających na celu rozwój językowy dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją ukazującą działania w ramach projektu “Łódzkie Dwujęzyczne” na terenie CRE WŁ w Skierniewicach, która została przedstawiona w czasie konferencji.

Do pobrania

Fotorelacja