Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę” dostępna online

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę”, organizowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w październiku br., dostępna jest online na portalu “Drzwi do kultury”:

Link do materiału online

Z terenu województwa łódzkiego pochodzi bardzo wiele znanych osób, nie każdy jednak wie o ich związkach z regionem. Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę” ma na celu przybliżenie szerszej publiczności te postaci, które swoją pracą i osiągnięciami zdobyły rozpoznawalność na arenie międzynarodowej. W harmonogramie znajdują się: wykład dr. hab. Jacka Pietrzaka, poświęcony Krystynie Skarbek i Jerzemu Damszowi, wykład prof. Przemysława Waingertnera o Janie Karskim, wykład ilustrujący postać Leona Pachuckiego  dr. hab. Witolda Jarno. Dr hab. Joanna Pyłat przedstawia sylwetki Haliny Konopackiej i Jana Venuleta. W tematykę konferencji wprowadza prezentacja „Barwne życiorysy województwa łódzkiego” Jolanty Dominikowskiej, a wydarzenie uświetnia koncert Kwartetu Smyczkowego mezzoFOURte.

Zapraszamy do wirtualnego udziału w konferencji i do Działu Zbiorów Regionalnych Biblioteki, który jest skarbnicą wiedzy o Łodzi i województwie łódzkim.

Konferencja objęta była Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.