Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę”

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę” – 12.10.2023 r., godz. 9.30-15.15

Dyrektor i pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zapraszają na konferencję „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę“.

Konferencja objeta jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera.

Jest to wydarzenie, które wpisuje się w działania statutowe Biblioteki i ma na celu przybliżenie sylwetek osób związanych z województwem łódzkim, które swoją pracą i osiągnięciami zdobyły rozpoznawalność w kraju i zagranicą. Chcemy podkreślić ich wkład w różne dziedziny życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, naukowego i politycznego.

Istotne jest zaakcentowanie dorobku osób pochodzących z obecnego województwa łódzkiego i jego krain historycznych jako centralnego ośrodka wiedzy o regionie łódzkim.

Wydarzenie będzie także doskonałą okazją, aby uświadomić mieszkańcom, jak wiele wybitnych postaci pochodzi z naszego regionu, których dokonania mogą zainspirować młodych ludzi do podążania za swoimi marzeniami.

Na przestrzeni lat mieszkańcy województwa łódzkiego dali się niejednokrotnie poznać jako żołnierze, literaci, artyści, naukowcy, wynalazcy, przedsiębiorcy czy też sportowcy. Także wśród wielomilionowej Polonii znajdują się liczne osoby realizujące się w obszarze kultury, sztuki, nauki, techniki, medycyny, sportu i wojskowości na światowym poziomie. Chcemy osiągnięcia tych osób zaprezentować szerszej publiczności.

Konferencja skierowana jest do mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego, przedstawicieli świata nauki oraz do studentów, pracowników instytucji kultury, członków stowarzyszeń naukowych i regionalnych, działających na terenie ziemi łódzkiej, a także do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa.

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę“, realizowana cyklicznie, może stać się ważnym wydarzeniem, trwale odznaczającym się na mapie naukowej i kulturalnej województwa i kraju.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Na konferencję należy zarejestrować się do dnia 10 października 2023 r. poprzez formularz dostępny pod linkiem:

https://forms.office.com/e/EYUFRc9xV1

Na konferencję zapraszamy Nauczycieli i Uczniów szkół średnich.

Kontakt w sprawie konferencji: Joanna Kantyka, kierownik Działu Zbiorów Regionalnych

joanna.kantyka@wbp.lodz.pl / 42 663 03 23

Wydarzenie będzie streamingowi na portalu “Drzwi do kultury”: https://drzwidokultury.pl/instytucja-wojewodzka-biblioteka-publiczna