Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Konkurs Nauka dla Ciebie protoTYpuj!

Interesujesz się przyrodą? Ciekawią Cię nowe technologie? Lubisz majsterkować?  ProtoTYpuj w naszym konkursie! Zbierz drużynę i wspólnie stwórzcie własną pomoc edukacyjną.

Od czego zacząć?

  • Skompletujcie drużynę. Powinna ona składać się z 4-6 uczniów szkół podstawowych i 2 nauczycieli (maks. 8 osób)
  • Zastanówcie się, co chcecie zrobić. Rozejrzyjcie się w swojej okolicy. Może dostrzeżecie jakieś problemy, które wymagają rozwiązania i wspólnie wymyślicie, co mogłoby pomóc. Szukajcie wyzwań związanych z przyrodą i naukami ścisłymi. Możecie skonstruować urządzenie, stację badawczą, grę edukacyjną – wszystko zależy od Was.
  • Wypełnijcie zgłoszenie. Napiszcie, co i dlaczego Was zainspirowało. Przedstawcie swój projekt – komu posłuży, jak będzie działać, w jaki sposób będziecie go realizować.

Kiedy?

Nabór rozpoczynamy 29 stycznia i kończymy 29 lutego 2024 r.

Jak się zgłosić?

Wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Regulamin

Masz więcej pytań?

Napisz: konkursndc@kopernik.org.pl

Etapy Konkursu

I etap

Nadsyłanie zgłoszeń: do 29 lutego do godz. 12

Wyniki I etapu: 12 marca

W formularzu zgłoszeniowym opiszcie swój pomysł. Chcemy poznać Wasze inspiracje, problemy, które odkryliście i rozwiązania, które planujecie. Napiszcie, co zamierzacie przygotować, jak to będzie działać i kto będzie z tego korzystać.

 

II etap

Warsztaty: 13–14 kwietnia

Nadsyłanie prac: do 13 maja

Po I etapie jury wyłoni 10 drużyn, które zaprosimy na warsztaty prowadzone przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia pomogą Wam rozwinąć umiejętności praktyczne, przydatne w trakcie realizacji prac konkursowych. Następnie (już samodzielnie, w Waszych zespołach) dokończycie swoje prototypy. Gotowe projekty zaprezentujecie w postaci filmów.

 

III etap

Ogłoszenie wyników konkursu: 21 maja

Po obejrzeniu Waszych filmów Komitet Główny Konkursu wyłoni 5 zwycięskich drużyn. W skład komitetu wchodzą specjaliści z Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nauczyciele metodycy.

 

Gala finałowa w czerwcu

Konkurs zakończy się uroczystą Galą Finałową w Centrum Nauki Kopernik, podczas której laureaci otrzymają nagrody i będą mogli zaprezentować swoje prace na naszych Wystawach.

Konkurs realizowany jest w ramach programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

Konkurs NDC, infografika 2024