Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Podsumowanie projektu

Komunikat turniejowy (PDF 167 KB)

30 maja 2023 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się Turniej Szachowy dla dzieci pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Turniej był podsumowaniem trzeciej edycji Projektu #Łódzkie gra w szachy.

 

Turniej rozegrano w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta:

 

  • Przedszkola,
  • Uczniowie klas 1-3,
  • Uczniowie klas 4-8.

Sędzią głównym zawodów był pan Robert Chojnowski – Prezes Łódzkiego Związku Szachowego.
Turniej szachów szybkich rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Tempo gry: 5 minut na partię + 3 sekundy za każde posunięcie dla zawodnika.

Turniej w mediach

NAGRODY W TURNIEJU OTRZYMALI:

Kategoria: PRZEDSZKOLA Dziewczęta

 

I MIEJSCE – Iga Wilczyńska, Szkoła Podstawowa w Pukininie
II MIEJSCE – Zoja Lewandowska, Przedszkole Miejskie nr 185 w Łodzi
III MIEJSCE – Maja Mirowska, Szkoła Podstawowa w Pukininie

 

Kategoria: PRZEDSZKOLA Chłopcy

 

I MIEJSCE – Antoni Niewiadomski, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Dzierzgówku
II MIEJSCE – Szymon Sęczek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trębaczewie
III MIEJSCE – Franciszek Sosnowski, Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim

 

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE uczniowie KLAS 1-3 Dziewczęta

 

I MIEJSCE – Aleksandra Kosmala, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
II MIEJSCE – Natalia Kurc, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu
III MIEJSCE – Zuzanna Dąbrowska, Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju w Łowiczu

 

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE uczniowie KLAS 1-3 Chłopcy

 

I MIEJSCE – Cezary Sęczek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trębaczewie
II MIEJSCE – Matteo Beta, Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju w Łowiczu
III MIEJSCE – Antoni Wojenka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu

 

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE uczniowie KLAS 4-8 Dziewczęta

 

I MIEJSCE – Małgorzata Karolak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
II MIEJSCE – Maja Wysocka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
III MIEJSCE – Natalia Wykrota, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa SMART SCHOOL w Łodzi

 

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE uczniowie KLAS 4-8 Chłopcy

 

I MIEJSCE – Ernest Wolski, Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju w Łowiczu
II MIEJSCE – Gabriel Wąsik, Szkoła Podstawowa nr 44 im. prof. Jana Molla w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Łodzi
III MIEJSCE – Szymon Siekiera, Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju w Łowiczu

 

Wszystkim Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych!