Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Ogólnopolski konkurs kryptologiczny dla szkół

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą złamania przez polskich matematyków Enigmy nasze Stowarzyszenie organizuje tegoroczną edycję ogólnopolskiego, internetowego konkursu dla młodzieży szkolnej poświęconego polskim kryptologom.

Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowym konkursie. ŁAMACZE SZYFRÓW to bezpłatna, ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię, świetnie się bawić i wygrać nagrody rzeczowe! Zespoły szkolne walczą również o nagrodę dla szkoły i opiekuna grupy.

Nasza inicjatywa służy popularyzacji faktu złamania Enigmy przez polskich matematyków, którego kolejną rocznicę będziemy wkrótce świętować. Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne. Niezwykle ważną kwestią jest fakt, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze. Więcej szczegółów w załącznikach oraz materiałach widocznych poniżej.

https://www.lamaczeszyfrow.pl/