Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim

1 lipca 2023 roku Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach brało udział w wydarzeniu z cyklu „Powiatowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim”. Była to kolejna odsłona projektu spotkań z mieszkańcami województwa łódzkiego. Tym razem gościliśmy w Brzezinach.


Pan wicedyrektor, Radosław Małkus, wraz z pracownikami: Małgorzatą Wrzodak,  Małgorzatą Bartnicką i  Małgorzatą Siucińską reprezentowali naszą instytucję na stoisku wystawowym pn „Piknik z książką, grami i zabawami, czyli aktywnie i zdrowo”. Przygotowane stoisko popularyzowało sport i zdrowy tryb życia z wykorzystaniem opracowanych tematycznych gier, łamigłówek, kolorowanek oraz zagadek opracowanych do loterii książkowej. Duży zasób fantów zachęcił rzesze uczestników Pikniku do zatrzymania się na dłużej. Prezentowaliśmy również magiczny drewniany teatrzyk Kamishibai, narzędzie kreatywnego działania, aktywizującą metodę pracy z uczniem i czytelnikiem. Kamishibai  Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości.


Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji środowiska, promocji Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach oraz budowania wspólnoty czytelników i miłośników literatury. Można było zabrać wybraną książkę ze sobą – by po przeczytaniu „podać ją dalej” w ramach akcji „Uwolnij Książkę”. Było zabawnie i edukacyjnie dla różnych grup wiekowych. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Nie brakowało smakołyków zdrowej żywności, ciekawych gadżetów z ulubionymi bohaterami bajek i książek. Można było pozyskać nowe umiejętności sportowe, spróbować rywalizacji dzięki przygotowanej loterii fantowej. Nie zabrakło też emocji i adrenaliny. Odwiedziło nas blisko 200 uczestników pikniku.