Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Seminarium pt. Akademia zdrowego stylu życia

13 XII 2017 r. odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach seminarium pt. Akademia zdrowego stylu życia, które zostało zorganizowane przez WODN w Skierniewicach.

 

Głównymi celami zajęć było:
– Wskazanie podmiotów odpowiedzialnych za kształtowanie zachowań żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
– Przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek, w jaki sposób prowadzić skuteczną edukację żywieniową dzieci i rodziców.
– Upowszechnienie dobrych praktyk o żywności i zdrowym żywieniu w oparciu o doświadczenia szkół i przedszkoli promujących zdrowie.

Uczestnikami szkolenia byli dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy pionu żywienia przedszkoli i szkół promujących zdrowie Regionalnej Skierniewickiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Seminarium otworzyła Marzenna Piwowar-Zrazek − nauczyciel konsultant ds. promocji zdrowia i bezpieczeństwa w WODN w Skierniewicach. W swoim wystąpieniu przywitała uczestników i zaproszonych gości oraz podziękowała dr Joannie Soin – Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych PWSZ w Skierniewicach za pomoc w organizacji szkolenia.

Pani Stella Buczek, PWSZ w Skierniewicach wygłosiła wykład pt. Zasady racjonalnego żywienia dzieci i młodzieży oraz przeprowadziła zajęcia warsztatowe nt. Edukacja żywieniowa dzieci i młodzieży.

Pani dr inż. Agnieszka Wiosetek-Reske wygłosiła wykład pt. Przygotowywanie potraw z warzyw i owoców oraz przeprowadziła zajęcia praktyczne Metody przygotowania potraw z owoców i warzyw dla dzieci i młodzieży. Merytoryczne i fachowe wystąpienia ww. pracowników PWSZ w Skierniewicach stały się inspiracją i wskazaniem dla dalszych długofalowych działań w przedszkolach i szkołach promujących zdrowie.

Uczestnicy zajęć przygotowywali zdrowe potrawy z warzyw i owoców: Mus z kaszy manny, galaretkę pomarańczową, sok „Kubuś”, jogurt truskawkowy, marchewki z dipem.

Pani Emilia Raczek –  Dyrektor Przedszkola nr 5 „Jaś i Małgosia” w Łowiczu  oraz p. Emilia Żebrowska – Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 10 „Pod Świerkami” w Łowiczu opisały harmonogram przebiegu konkursu wiersza i piosenki pn. „Zdrowo jemy”, który został zorganizowany we współpracy z Przedszkolem nr 7 „Wiosenka” w Łowiczu.   Fotorelacja z podsumowania konkursu:  http://www.wiosenka.org/promocjazdrowiaa.html

Pani Marzenna Piwowar-Zrazek omówiła sprawy bieżące Sieci i podziękowała wszystkim placówkom za przygotowanie imprezy towarzyszącej jaką była wystawa pn. „Ku zdrowiu”.