Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

#Sprzątamy Dla Polski

Szanowni Państwo, 

serdecznie zapraszamy do udziału w akcji pn. “Sprzątamy dla Polski”, która odbędzie się we wtorek 4 października 2022 roku.

Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.

O potrzebie tego typu akcji świadczą liczby – w poprzedniej edycji wzięło udział ponad 250 000 osób.

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie “Dla Polski” zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. 

Zapisy trwają do 3.10.2022 i odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://forms.gle/semSaXHtbJGHWUEv5

Po zgłoszeniu udziału przez koordynatora szkolnego przesyłane będą szczegółowe aktualne informacje wraz z dokładną instrukcją przeprowadzenia akcji.

Szczegółowe informacje wraz z ciekawostkami ekologicznymi znajdują się w wydarzeniu – zachęcamy do dołączenia: https://www.facebook.com/events/759424925332751

Będziemy również wdzięczni za dzielenie się relacjami filmowymi i zdjęciowymi z wydarzenia w Państwa szkole w mediach społecznościowych. Chcemy wspólnie z młodym pokoleniem pokazać jak ważna jest troska o nasze środowisko i niezaśmiecanie naszej Ojczyzny.

Z poważaniem,
Biuro Ministra