Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Szkolenie „Bezpieczeństwo w przedszkolu”

Przedszkole nr 3 „Pszczółka Maja” w Łowiczu realizuje od kilku lat program Przedszkole Promujące Zdrowie. W bieżącym roku szkolnym objęte jest także kompleksowym wspomaganiem CRE WŁ w Skierniewicach.
28 kwietnia 2022 roku w placówce odbyło się skierowane do nauczycieli szkolenie „Bezpieczeństwo w przedszkolu”, którego celem było podniesienie umiejętności kadry pedagogicznej w zakresie bezpieczeństwa w przedszkolu oraz wsparcie merytoryczne pracowników oświaty w zakresie zwiększenia skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i tworzenia przyjaznego środowiska w przedszkolu. Ponadto podsumowano międzyprzedszkolny konkurs pn. „Bezpiecznie się bawię na placu zabaw”, w którym wzięło udział 16 dzieci z wszystkich publicznych przedszkoli w Łowiczu (promujących zdrowie tj. realizujących program Przedszkole Promujące Zdrowie i dwóch przedszkoli aktywnych na rzecz zdrowia).
Laureatem ww. konkursu został Antoni Redzisz z Przedszkola nr 3 „Pszczółka Maja”, który wykonał pracę przestrzenną przedstawiającą bezpieczny, wymarzony plac zabaw. Nagrodę dla zwycięscy konkursu wręczyły: p. Iwona Kosiorek, dyrektor przedszkola, p. Marta Deluga, nauczycielka, koordynator konkursu oraz Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel konsultant ds. promocji zdrowia i bezpieczeństwa w CRE WŁ w Skierniewicach, koordynator wojewódzki Łódzkiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

obraz

obraz

obraz

obraz