Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Weekend w Ogrodzie

Projekt „Weekend w Ogrodzie” to cykl promocyjnych wyjazdów pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i innymi środkami transportu do miejsc ciekawych przyrodniczo w regionie, a zwłaszcza tych wyróżnionych Certyfikatem – Województwo Łódzkie Ogrodem Polski, który nadaje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Wycieczki adresowane są do wszystkich mieszkańców, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w regionie. Co roku akcja ta cieszy się dużą popularnością. W ramach każdego wyjazdu zapewniamy bezpłatny przejazd pociągiem i /lub autokarem, zwiedzanie z przewodnikami po wyznaczonych trasach, ogrodach i atrakcjach przyrodniczych, miejsca na biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz pogadanki przyrodnicze.

Szacujemy, że każda z wycieczek zgromadzi około 120 uczestników (skład pociągu). W tegorocznej edycji większość wycieczek będzie dedykowana mieszkańcom innych miast niż Łódź. Dwie wycieczki będą dodatkowo wspomagane transportem autokarowym, ze względu na odległość miejsc docelowych od stacji kolejowych.

Harmonogram wyjazdów 2023

  • 09.07.2023  Łowicz – Rogów – Łowicz  (Arboretum w Rogowie),
  • 16.07.2023 Zduńska Wola – Poddębice – Zduńska Wola (Ogród Zmysłów
    w Poddębicach),
  • 23.07.2023  Łódź – Walewice – Łódź (Zespół pałacowo-parkowy w Walewicach),
  • 6.08.2023 Piotrków Trybunalski – Arkadia/Nieborów – Piotrków Trybunalski (Park Romantyczny w Arkadii oraz Zespół pałacowo-ogrodowy w Nieborowie),
  • 13.08.2023 Opoczno – Łódź – Opoczno (ZOO z Orientarium w Łodzi, Ogród Botaniczny w Łodzi, rezerwat „Polesie Konstantynowskie”),
  • 27.08.2023  Sieradz – Skierniewice – Sieradz (Pałac Prymasowski wraz z ogrodem przypałacowym w Skierniewicach oraz Park Miejski w Skierniewicach).

27.08.2023  Sieradz – Skierniewice – Sieradz (Pałac Prymasowski wraz z ogrodem przypałacowym w Skierniewicach oraz Park Miejski w Skierniewicach)

źródło: https://weekendwogrodzie.lodzkie.pl/o-projekcie/