Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

logo CRE

Z wizytą na święcie pszczelarzy

W Łowiczu odbyły się XXXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarzy. Swoje stoisko wystawiło również Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

 

W drugi weekend września pasjonaci pszczelarstwa spotkali się w Łowiczu na swoim dorocznym święcie, nad którym patronat objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Wśród wystawców, którzy rozstawili swoje stoiska, nie zbrakło przedstawicieli Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach. Dyrektor Centrum Marzenna Piwowar-Zrazek oraz nauczyciele-bibliotekarze Mariola Ziental i Monika Sibielak z łowickiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach promowały ofertę placówek.

 

Propozycje skierowane były dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi chętnie zasiadali przy stoliku i z zapałem brali się za barwne wypełnienie kolorowanek, rozwiązywanie rebusów czy wykreślanek. Każdy uczestnik zabawy odebrał Dyplom Wzorowego Ekologa. Dodatkowo mógł sobie wybrać nagrodę – książkę odpowiadającą jego zainteresowaniom.

 

Dorosłym proponowana była oferta edukacyjna Centrum na rok szkolny 2023/2024, ponadto zachęcani byli do wzięcia udziału w quzie. Szczęśliwcy, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi, otrzymali książkę-niespodziankę. Ciekawą pamiątką dla zwiedzających była okolicznościowa zakładka do książki z logo Centrum i… pszczółką.

 

Tuż obok obleganego stoiska ustawiony został stolik. Na nim szachownica z bierkami. Na chętnych do sprawdzenia się w szybkiej partii z rywalem nie trzeba było długo czekać. Zazwyczaj były to pojedynki rodzinne ojca z synem czy dziadka z wnukiem. Przeważnie górą byli młodsi. Tym, którzy chcieli zaznajomić się z tajnikami gry w szachy, oferowano poradnik dla osób poczatkujących, wydany w ramach projektu #Łódzkie gra w szachy.