Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Centrum Rozwoju Edukacji
Województwa Łódzkiego w Skierniewicach
Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Brzezinach

ul. Konstytucji 3 Maja 5, 95-060 Brzeziny,
tel. 046 874 20 29
e-mail: bpbrzeziny@creskierniewice.edu.pl
kierownik filii: Małgorzata Bartnicka

Godziny pracy biblioteki:
pn. - pt. godz. 8:00 - 17:00
(w soboty nieczynna)

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023

czytaj więcej » »

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na bezpłatne zajęcia edukacyjne.
W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy » »


Wypożyczaj i czytaj ebooki bez limitu

Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 70000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku.
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi.

czytaj więcej » »

Nowa odsłona IBUK Libra

Dzięki naszej bibliotece masz dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim, które znajdują się na platformie IBUK Libra.
https://libra.ibuk.pl/

Przewodnik do pobrania » »
IBUK Libra pomoc » »
  Dzięki przewodnikowi dowiesz się:
 • Czym jest IBUK Libra?
 • Jak rozpocząć przygodę z IBUKIEM Librą?
 • Zakładanie konta. Dlaczego warto?
 • Korzystanie z zasobów przez konto w bibliotece
 • Zaczynamy, nowy interfejs
 • Czym jest półka myIBUK? Czytanie online poziom wyżej
 • Co jeszcze warto wiedzieć?
 • Jak dołączyć zasób więcej niż jednej biblioteki?
 • Czy IBUK Libra działa na czytnikach e-booków?
KOD DOSTĘPU DO IBUK LIBRA MOŻNA OTRZYMAĆ U BIBLIOTEKARZA!

https://creskierniewice.edu.pl/bpbrzeziny/ibuk.html

Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Konkursu Wielka Liga Czytelników

Uczniowie szkół podstawowych już po raz trzeci wzięli udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników, skierowanym do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Konkurs był organizowany w trzech kategoriach wiekowych, dla uczniów klas 1–3, 4–6 oraz 7–8. Celem konkursu jest min. kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, promocja czytelnictwa, tworzenie społeczności aktywnych czytelników oraz wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Wielka Liga” i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach. Biblioteka Pedagogiczna w Brzezinach miała zaszczyt po raz trzeci pełnić rolę Koordynatora Powiatowego Konkursu. Konkurs jest czteroetapowy. Do etapu szkolnego łącznie przystąpiło 115 uczestników. Z całego powiatu brzezińskiego do konkursu przystąpiły trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzezinach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzezinach oraz Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Brzezinach. 28 lutego o godzinie 9 rozpoczęły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe do których zakwalifikowało się 15 uczniów, którzy musieli w ciągu 90 minut wykazać się bardzo drobiazgową znajomością obowiązujących w konkursie książek, udzielając odpowiedzi na pytania za pomocą internetowych formularzy. Z dumą ogłaszamy, że wszyscy uczestnicy osiągnęli wysoką punktację a dwie drużyny zostały Mistrzami Powiatu zdobywając od 90% do 100% punktów, tym samym przechodząc do Finału Wojewódzkiego Konkursu.

Mistrzami Powiatu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
 • w kategorii klas 1-3: Jagoda Sadulska, Sebastian Sasin, Karol Budziewski
 • w kategorii klas 4-6: Amelia Bartela, Martyna Domańska, Karina Kurczewska
I Wicemistrzami Powiatu zostali w kategorii klas 1-3 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Brzezinach
Lena Cupryn, Karol Jaworski, Hanna Karnowska
II Wicemistrzami Powiatu w kategorii klas 7-8 zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Brzezinach
Katarzyna Czerska, Antonina Brodecka, Zuzanna Witkowska
Finalistami konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
Martyna Kaźmierczak, Laura Winiarczyk, Gabriela Budziewska.
Serdeczne podziękowania należą się Koordynatorom Szkolnym Konkursu Pani Katarzynie Rosiak i pani Agnieszce Więclewskiej bibliotekarzom szkolnym, za promocję konkursu oraz pieczę nad jego przebiegiem.

Galeria zdjęć » »

Wystawa 16 litografii Napoleona Ordy

W dniach 20-25 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Brzezinach można obejrzeć wystawę 16 litografii Napoleona Ordy [1807-1883] – wybitnego rysownika i akwarelisty. Prezentowane litografie pochodzą z „Albumu widoków historycznych Polski”. Album ukazuje najważniejsze zabytki: pałace, zamki, kościoły, miejsca historyczne w trzech zaborach. Jako pierwsi wystawę obejrzeli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Brzezinach, którzy realizują projekt edukacyjny pt. Od Oporowa do Nieborowa – zamki i pałace ziemi łódzkiej. Wystawie towarzyszyła prelekcja z przygotowaną prezentacją multimedialną na temat Napoleona Ordy, samego procesu litografii oraz historii utrwalonych na litografii zabytków oraz zdjęć ukazujących zamki i pałace kiedyś i dziś. Akwarele pochodzą ze zbiorów prywatnych Jerzego Kołodzieja – historyka Brzezin i powiatu brzezińskiego, muzealnika.

Galeria zdjęć » »

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Brzezinach już od kilku lat organizuje działania promujące bezpieczeństwo w sieci. W minionym tygodniu dla uczniów szkół podstawowych zorganizowano zajęcia pt. Bezpieczny Internet, na których wykorzystano m.in. przygotowaną prezentację multimedialną. Podczas spotkań uczniowie rozwiązywali quizy na platformie edukacyjnej Learningapps oraz z wielkim zainteresowaniem obejrzeli kilka filmów edukacyjnych pt. „OWCE W SIECI”. Dzieci z zainteresowaniem potrafiły ocenić zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Przygotowano również wystawę książek o zagrożeniach internetowych. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który został przygotowany wspólnie z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Brzezinach pt. Czy chcesz o tym porozmawiać?

Małgorzata Bartnicka
Małgorzata Siucińska

Galeria zdjęć » »

Nagranie wideo

Konkurs "Nauka dla Ciebie"

To już 5. edycja konkursu realizowanego wspólnie z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Na stronie Kopernika dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie znajdą wszystkie potrzebne informacje, a także formularz zgłoszenia do konkursu.

Konkurs Nauka dla Ciebie

Na laureatów konkursu (nauczycieli, uczniów i szkołę) czekają cenne nagrody. Tradycyjnie zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie pomocy naukowej przez zespół złożony z 4–5 uczniów oraz dwójki nauczycieli. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 lutego. Wielka finałowa gala konkursu odbędzie się 19 czerwca. W międzyczasie, w Centrum Nauki Kopernik odbędą się również warsztaty edukacyjne dla uczestników konkursu.
Konkurs „Nauka dla Ciebie" jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus", „Planetobus", „O matmo!" oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.Wystawa z okazji obchodów Roku 2023

Rok 2023 ogłoszono:

Rokiem Mikołaja Kopernika (w 550. rocznicę urodzin)
Rokiem Jana Matejki (w 130. rocznicę śmierci)
Rokiem Wisławy Szymborskiej (w 100. rocznicę urodzin)
Rokiem Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego (w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim)
Rokiem Włodzimierza Przerwy-Tetmajera (w 100. rocznicę śmierci)
Rokiem Wojciecha Korfantego (w 150. rocznicę urodzin)
Rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego (w 150. rocznica śmierci)
Rokiem Aleksandra Fredry (w 230. rocznicę urodzin)
Rokiem Aleksandry Piłsudskiej (w 60. rocznicę śmierci)
Rokiem Maurycego Mochnackiego (w 220. rocznicę urodzin)
Rokiem Jadwigi Zamoyskiej (w 100. rocznicę śmierci)
Rokiem Jerzego Nowosielskiego (w 100. rocznicę urodzin)

Galeria zdjęć » »

Ferie z biblioteką

Biblioteka przygotowała materiały do wykorzystania podczas ferii zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Zachęcamy również do darmowego dostępu do czytelni e-booków Legimi. Kody dostępne w bibliotece.

Książki dla dzieci i młodzieży w Legimi » »
Cyfrowe biblioteki dla dzieci i młodzieży » »
Wybrane biblioteki cyfrowe » »
Materiały edukacyjne dla nauczycieli » »

OFERTA - Ferie zimowe 16-27 stycznia 2023 roku » »


STARSZE ARTYKUŁY