Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Centrum Rozwoju Edukacji
Województwa Łódzkiego w Skierniewicach
Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Łowiczu

ul. Ułańska 2, 99-400 Łowicz,
tel. 046 837-00-11
e-mail: bplowicz@creskierniewice.edu.pl
kierownik filii: Beata Sawicka

Godziny pracy biblioteki:
pn. - pt. godz. 8:00 - 17:00
(w soboty nieczynna)
Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023

czytaj więcej » »

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na bezpłatne zajęcia edukacyjne.
W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy » »


Wypożyczaj i czytaj ebooki bez limitu

Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 70000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku.
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi.

czytaj więcej » »

Nowa odsłona IBUK Libra

Dzięki naszej bibliotece masz dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim, które znajdują się na platformie IBUK Libra.
https://libra.ibuk.pl/

Przewodnik do pobrania » »
IBUK Libra pomoc » »
  Dzięki przewodnikowi dowiesz się:
 • Czym jest IBUK Libra?
 • Jak rozpocząć przygodę z IBUKIEM Librą?
 • Zakładanie konta. Dlaczego warto?
 • Korzystanie z zasobów przez konto w bibliotece
 • Zaczynamy, nowy interfejs
 • Czym jest półka myIBUK? Czytanie online poziom wyżej
 • Co jeszcze warto wiedzieć?
 • Jak dołączyć zasób więcej niż jednej biblioteki?
 • Czy IBUK Libra działa na czytnikach e-booków?
KOD DOSTĘPU DO IBUK LIBRA MOŻNA OTRZYMAĆ U BIBLIOTEKARZA!

https://creskierniewice.edu.pl/bplowicz/ibuk.html

Zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu prowadzi dla swoich najmłodszych użytkowników zajęcia promujące czytelnictwo. Uczestniczą w nich dzieci z łowickich przedszkoli. W dniach 13 - 14 lutego 2023 r. placówkę odwiedziły trzy grupy z Przedszkola TereFere w Łowiczu. Zajęcia z teatrzykiem kamishibai, jako alternatywną formą czytania, zawsze najmłodszym bardzo się podobają. Bajki kamishibai zawierają wiele życiowych mądrości, uczą pozytywnego nastawienia do świata i kształtują wrażliwość czytelniczą najmłodszych. Uzupełnieniem są zajęcia plastyczne tematycznie związane z treścią przedstawianych utworów, bardzo lubiane przez najmłodszych użytkowników biblioteki.

Fotorelacja » »

Dzień Bezpiecznego Internetu

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu przeprowadziła od 6 lutego do 9 lutego 2023 r. cykl zajęć edukacyjnych z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wzięło w nich udział 65 uczniów z klas I, II i IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu i Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu. Dzieci uczyły się bezpiecznego korzystania z Internetu: ochrony swoich danych osobowych, zawierania internetowych znajomości, krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych na stronach internetowych, rozsądnego spędzania czasu wolnego przed ekranem komputera. Omawiano również zjawisko cyberprzemocy. Do realizacji zajęć wykorzystane zostały materiały edukacyjne zamieszczone na stronie Polskiego Centrum Programu Safer Internet – organizatora Dnia Bezpiecznego Internetu. Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu zarejestrowała się jako organizator lokalnych obchodów DBI. Już od kilku lat przeprowadzanych jest w placówce szereg inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników sieci. Dla czytelników przygotowana została również wystawa zbiorów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i zestawienie tematyczne.

Zestawienie bibliograficzne: Dzień Bezpiecznego Internetu

Fotorelacja » »

Ferie z biblioteką

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu zaproponowała dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych wiele atrakcyjnych zajęć i warsztatów. W pierwszym tygodniu ferii odwiedziliśmy Przedszkole nr 1 w Łowiczu, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Przedszkolaki obejrzały bajkę "Kotka Psotka" oraz "O panach Palcach". Ponad 50 dzieci wspaniale bawiło się przy zabawach ruchowych i wykonywało prace plastyczne. Dwie grupy półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu odwiedziły Bibliotekę 19 stycznia 2023 r. Zajęcia związane były tematycznie ze zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka. Grupa młodsza wysłuchała bajki "Dom Babci" R. Montgomery, D. Litchfield i wykonała przepiękne laurki. Grupa starsza obejrzała krótki film pt. "Gdy internet jest ważniejszy od babci", a podczas zajęć plastycznych przygotowała kwiaty z krepiny, jako prezent dla swoich babć lub dziadków. Nie zabrakło oczywiście rozmów i dyskusji o roli ukochanych seniorów w życiu młodego człowieka. W drugim tygodniu ferii prowadziliśmy zajęcia dla półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu. Uczniowie z grupy młodszej uczestniczyli w zajęciach "Podróże w czasie - interaktywnie upowszechniamy tradycje i folklor Ziemi Łowickiej". Puzzle, domino, memory, dwojaki - wszystko z elementami folkloru łowickiego, zachęcały do wspólnej zabawy i rywalizacji. Dla starszej grupy przygotowaliśmy temat : "Wartości w życiu człowieka". Na podstawie powiastki filozoficznej "Podspodek", zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai, prowadzone były rozważania o przyjaźni, tolerancji i uczuciach. Na zakończenie uczniowie przeprowadzili ćwiczenie mające na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości. Było nam bardzo miło usłyszeć, że oferta Biblioteki przyczyniła się do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

Fotorelacja » »
Książkomat w Łowiczu

fot. źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/książka-zawsze-pod-ręką

Od stycznia 2023 roku można korzystać z książkomatu, który stanowi dopełnienie oferty czytelniczej Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu. To jednocześnie łatwy, komfortowy i nowoczesny dostęp do dóbr intelektualnych będących w zasobach tej Placówki. Urządzenie zawiera 18 skrytek, w których mieści się kilka książek. Zapewniamy w ten sposób możliwość korzystania z bogatej oferty bibliotecznej nowym i dotychczasowym czytelnikom, którzy mogą zamawiać do książkomatu wybrane wydawnictwa. „Kluczem” pozwalającym na zamawianie, odbiór oraz zwrot książek jest program SQL, a także karta czytelnika, którą można wyrobić bezpłatnie. Aplikacja  przyspieszy proces wyboru, ułatwi odnalezienie w zasobach Biblioteki książek na oczekiwany temat, podpowie czytelnikom tytuły, po które warto sięgnąć. To świetne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy mają swoje ulubione gatunki literackie, jak i dla szukających nowych propozycji wydawniczych. Książkomat zagościł obok siedziby Starostwa Powiatowego w Łowiczu, przy ul. Stanisławskiego 30A. Szczegółowych informacji udziela Beata Sawicka – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu, adres elektroniczny b.sawicka@creskierniewice.edu.pl

Zasady korzystania z książkomatu


Patroni Roku 2023

Patroni roku 2023 wybrani przez Sejm RP: Wojciech Korfanty, Paweł Edmund Strzelecki, Aleksander Fredro, Aleksandra Piłsudska, Maurycy Mochnacki, Jadwiga Zamoyska i Jerzy Nowosielski.
Patroni roku 2023 wybrani przez Senat RP: Włodzimierz Przerwa-Tetmajer, Mikołaj Kopernik, Jan Matejko i Wisława Szymborska. Rok 2023 ustanowiono również rokiem Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego.
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów CRE WŁ w Skierniewicach Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu.

Fotorelacja » »

Bezpieczne ferie

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest niezwykle ważne również w czasie wolnym od nauki szkolnej. 9 i 12 stycznia 2023 r. CRE WŁ w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu zorganizowała zajęcia pt. „Bezpieczne ferie” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu. Uczniowie klas II poznali zasady zdrowego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku, unikania chorób, zdrowego odżywiania, rozsądnego korzystania z zabaw i sportów zimowych. Zajęcia, na zaproszenie Biblioteki, prowadziła pani Justyna Białecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu i odbyły się one w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych.

Fotorelacja » »

Ferie z biblioteką

Biblioteka przygotowała materiały do wykorzystania podczas ferii zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Zachęcamy również do darmowego dostępu do czytelni e-booków Legimi. Kody dostępne w bibliotece.

Książki dla dzieci i młodzieży w Legimi » »
Cyfrowe biblioteki dla dzieci i młodzieży » »
Wybrane biblioteki cyfrowe » »
Materiały edukacyjne dla nauczycieli » »

OFERTA - Ferie zimowe 16-27 stycznia 2023 roku » »


STARSZE ARTYKUŁY