Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Dyrektorzy na szkoleniu

We wtorek 23 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach Projektu Dyrektor.


Projekt obejmuje cykl bezpłatnych szkoleń dla kadry zarządzającej placówkami oświatowymi. Koncept został opracowany przez Województwo Łódzkie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Realizacją zajmują się Centra Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego.


Kwietniowe szkolenie zorganizowało Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Skierniewicach. Dzięki uprzejmości i pomocy starosty skierniewickiego Mirosława Beliny, wicestarosty Tadeusza Grotkowskiego i Agnieszki Burzyńskiej, kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Rozwoju i Promocji, odbyło się ono w auli reprezentacyjnej Starostwa Powiatowego.


Temat szkolenia “Standardy Ochrony Małoletnich – obowiązki szkół i placówek oświatowych” przyciągnął 120 uczestników, nawet z Sochaczewa i Żyrardowa, czyli z terenu województwa mazowieckiego, którzy chętnie korzystają z oferty skierniewickiego Centrum ceniąc jej dostępność.


W rolę prowadzącej szkolenie wcieliła się Ewa Szymczyk, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach, dla której było to pierwsze spotkanie z tak licznym gronem dyrektorów szkół i przedszkoli po niedawnym objęciu funkcji szefa delegatury. Interaktywny styl prowadzenia szkolenia i praktyczne rady dotyczące polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem zostały przychylnie odebrane. Nie brakło głosów uznania. Przed uczestnikami szkolenia teraz spore wyzwanie – dostosowanie zasad bezpieczeństwa dzieci do warunków, w jakich funkcjonują placówki, którym zarządzają.


Marzenna Piwowar-Zrazek, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Skierniewicach, dziękując za liczne przybycie, zachęciła do korzystania z oferty Centrum. Już niebawem kolejne wydarzenie – 16 maja odbędą się Wiosenne Spotkania Metodyczne organizowane z Akademią Nauk Stosowanych Stefana Batorego. Jeżeli chodzi o Projekt Dyrektor, to nie został on zakończony. W planie są m.in. wrześniowe zajęcia warsztatowe dotyczące oceniania.