Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D, 96-100 Skierniewice

logotyp-CRE

Festiwal Ogrodniczy z książką i szachami w Nieborowie

24 czerwca 2023 r. Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach brało udział w Festiwalu Ogrodniczym w Nieborowie. Wydarzenie jest częścią projektu zapoczątkowanego przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w 2022 r. pn. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

 

Pani dyrektor Marzenna Piwowar-Zrazek wraz z pracownikami: dr Beatą Krokocką, Beatą Sawicką, Moniką Sibielak oraz Mariolą Ziental reprezentowała naszą instytucję na stoisku wystawowym pn. „Festiwal Ogrodniczy z książką i szachami”. Celem wystawy była popularyzacja książki oraz szachów w plenerze.

 

Nasze stoisko książkowo-szachowe pozwoliło połączyć rozwój intelektualny dzieci i młodzieży z przebywaniem na świeżym powietrzu, co w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach portali społecznościowych i gier internetowych jest wartością bezcenną. Tylko nasze Centrum dawało jednocześnie możliwość poczytania na miejscu, przeglądu literatury fachowej z zakresu ogrodnictwa a nawet zabrania książki ze sobą – by po przeczytaniu „podać ją dalej” w ramach akcji „Uwolnij Książkę” oraz zagrać towarzysko w szachy! Tu swoich umiejętności szachowych próbowali obok najmłodszych dzieci, uczniów klas 1-3 także młodzież i dorośli. Mieliśmy starcia szachowe przedszkolaków z kolegami klas starszych szkoły podstawowej, ponadpodstawowej a także rozgrywki międzynarodowe: Polska-Włochy czy Polska-Ukraina.
Przy okazji spotkania z szachami można było dowiedzieć się od organizatorów stoiska o walorach nauki gry w szachy, podyskutować o ostatnich turniejach oraz przede wszystkim poznać inicjatywę szachową dla województwa autorstwa pana Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera: #Łódzkie gra w szachy.

Książce natomiast towarzyszyła wystawa zbiorów z dziedziny rolnictwa i ogrodnictwa, kącik dla dzieci: zagadki, rebusy ekologiczne, kolorowanki, gry i zabawy planszowe, puzzle, zabawy przyrodnicze z lupami i mikroskopami. Poza tym dzieci mogły wykonać i pokolorować zakładki do książek oraz wziąć udział w loterii książkowej.

Nasze stoisko wystawiennicze „Festiwal Ogrodniczy z książką i szachami w plenerze” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających – bo aż 171 osób podziękowało nam wpisując się na listę wydarzenia i zabierając ze sobą blisko 150 książek.

 

Więcej informacji na portalu Facebook