Gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

18 stycznia 2023 roku w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów Przedszkole/Szkoła Promujące Zdrowie.

Minister Edukacji Narodowej, Przemysław Czarnek, przyznał to prestiżowe wyróżnienie trzem szkołom i trzem przedszkolom należącym do Łódzkiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

W rejonie skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, certyfikat otrzymały po raz pierwszy Przedszkole nr 10 w Skierniewicach oraz po raz trzeci Szkoła Podstawowa im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach.

W wydarzeniu udział wzięła Pani Marzena Machałek, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego, która pogratulowała laureatom otrzymania wyróżnienia. Podkreśliła, że zdrowie i edukacja są ze sobą nierozerwalnie związane.

Przyznanie certyfikatu to formalne uznanie dla wysiłków całej społeczności szkolnej realizującej długofalowe i systemowe działania w zakresie promocji zdrowia. Galę uświetnił swoją obecnością Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty, Agnieszka Szczech, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura z/s w Kutnie, Witold Stawski, nauczyciel konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Koordynator rejonowy Sieci Piotrkowskiej i Marzenna Piwowar-Zrazek, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, Koordynator Wojewódzki Łódzkiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

Wyróżnionym placówkom gratulujemy

Gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie