Konkurs organizowany pod nazwą KSIĄŻKA MÓWI

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA „KSIĄŻKA MÓWI”!

Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Skierniewicach BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W SKIERNIEWICACH zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w III edycji wojewódzkiego konkursu pięknego czytania KSIĄŻKA MÓWI.

Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej i Józefa Mackiewicza – pisarzy uhonorowanych przez Sejm tytułem Patrona 2022 roku. Konkurs jest wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Celem Konkursu jest też doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.

Inicjatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a organizatorem Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

Konkurs trwa od 3 października 2022 r. do 1 grudnia 2022 r. Podzielony jest na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa Łódzkiego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Szczegółowe informacje znajdują się w REGULAMINIE konkursu KSIĄŻKA MÓWI.

Regulamin do pobrania