Smacznie, zdrowo i zielono – warsztaty kulinarne

Grupy 5 i 6-latków z Przedszkola nr 3 “Pszczółka Maja” w Łowiczu wzięły udział w warsztatach kulinarnych przeprowadzonych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.

Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania przedstawione w krótkiej prezentacji i wzięły udział  w zajęciach o tematyce sosy gorące w szkolnej pracowni gastronomicznej. Przedszkolaki bacznie obserwowały przygotowanie pstrąga w sosie śmietanowym, naleśników z sosem beszamelowym, karkówki w sosie cebulowym. Na przedszkolaków czekały też same pyszności: napój pietruszkowy z brązowym cukrem, razowe ciasteczka na mące orkiszowej z czekoladą i tortille warzywne. Przygotowali je uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem pani Iwony Bogusiewicz-Kuś. Dzieci zwiedziły ponadto szkolną bibliotekę i wykonały zakładki  do książek. Na pamiątkę wizyty każdy cieszył się brokatowym lub wodnym tatuażem zrobionym przez starszych kolegów.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach Filia w Łowiczu w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych.